Vstupte do světa kostiček a staňte se architekty! Připravte se na kreativitu, spolupráci a digitální dovednosti.

I takto by se daly popsat dva úžasné projektové dny, kdy jsme společně s žáky 5. ročníku postavili již druhou budovu naší školy.

Na projekt jsme měli jen dva dny a proto bylo potřeba si vše dopředu naplánovat a připravit. Při tvorbě je důležité zvolit správné měřítko. My jsme na jeden metr ve skutečnosti použili dvě kostičky v Minecraftu. Museli jsme najít kompromis mezi detailností a praktičností. Dá se použít i měřítko 1:1 nebo 1,5 .

Vycházeli jsme z reálných plánů naší školy a satelitní mapy. Na začátku práce jsme si školu společně prošli a vyfotili zvenčí i zevnitř. Fotografie jsme v aplikaci Sway poskládali do smysluplného celku, abychom se kdykoliv mohli na dané místo všichni podívat.

Dohodli jsme se, že škola bude mít všechny potřebné prvky – třídy, učebny, kabinety, tělocvičnu a další prostory. Promysleli jsme rozměry, umístění oken a dveří. Materiály žáci vybrali tak, aby co nejlépe odpovídaly reálnému vzhledu.

Začali jsme tzv. na zelené louce, položili základy a vykopali tělocvičnu.😮‍💨

Vytvořili jsme prostorné třídy, kde žáci mohou sedět u svých kostičkových lavic a učebny vybavili tabulemi, počítači a vším potřebným.

Nezapomněli jsme ani na kabinety, šatny, toalety, či pohodlná místa k odpočinku na chodbách.

Krásně vyšla i prostorná terasa. Věnovali jsme pozornost také okolí budovy, které dodá prostoru život a kde se žáci budou moci bavit. Zasadili jsme stromy, květiny a položili okolní cesty.

Na závěr jsme si udělali na památku společnou fotografii.

Tento projekt spojuje kreativitu, technologii a vzdělání. Žáci se při něm učí řešit problémy, komunikovat a rozvíjet svou prostorovou představivost, sdílet nápady a tvořit.

A tak se stalo, že na Jizerské ulici v Praze vznikla kostičková škola, kterou si žáci postavili sami! 🏫🌟

Už se těšíme na stavbu další z našich budov! Jsme opravdu velká škola. 😅