První ročník mého příměstského tábora TvořIT měl opravdu nabitý program a dopadl skvěle.

V pondělí jsme začali hrou v Minecraft Education, seznámili jsme se s roboty Kai’s Clan a rozšířenou realitou a nezapomněli ani na pohyb na čerstvém vzduchu😁

V úterý jsme vyrazili do české pobočky Microsoftu. Čekala nás zajímavá ukázka využití umělé inteligence, prohlídka prostor i úžasná vyhlídka ze střechy budovy.

Ve středu jsme na oplátku přivítali návštěvu z Microsoftu u nás ve škole. Naši malí táborníci ukázali, že se toho včera hodně naučili a Minecraft tričko si rozhodně zaslouží 😁 Odpoledne jsme si hráli venku v přírodě🌳

Ve čtvrtek jsme se pustili v Minecraftu do stavby vlastního 3D modelu určeného pro export do rozšířené reality pro roboty Kai’s Clan. Po obědě jsme si zahráli fotbal a protáhli se na workoutovém hřišti. Odpoledne patřilo únikové hře s QR kódy, při které jsme museli dát hlavy dohromady a rozluštit nejeden zapeklitý úkol.

Poslední den jsme věnovali programování modelů z lega a tvorbě animací ve Stop Motion Studiu. Děti ve dvojicích stavěly a programovaly vybraný model ze stavebnice Lego Education Spike Essential. Odpoledne jsme se protáhli na hřišti a na konec ještě stihli zachránit oceány s umělou inteligencí na code.org.

Všichni už se těšíme na další ročník. Třeba se tam uvidíme i s vámi 👍