V dnešní hodině si procvičíme vyjmenovaná slova po M. S kartičkami, které mají na druhé straně blokové příkazy, pracují žáci již podruhé. Dnes budeme navíc potřebovat i herní plán.

Pracovní listy i herní plán pro vytištění najdete v materiálech ke stažení.

Herní plán je potřeba vytisknout na 2 A4 listy a slepit. Kartičky jsem pro opakované používání nastříhala a zalaminovala. Na běžnou třídu se mi osvědčilo 8 sad pro skupinovou práci.

Žáci se v úvodu hodiny rozdělili do skupin. V rámci nich pak vybrali zástupce odpovědného za programovací část, který bude zadávat kód do programu a další se postarali o jazykovou stránku a správné seřazení.

Každá skupina dostala šestnáct oboustranných kartiček a pustila se do hraní. Karty měli rozdělit na slova s měkkým i a tvrdým y. Kartičky s měkkým i odložili stranou, ty s tvrdým y pak seřadili dle řady vyjmenovaných slov. Následně seřazené karty otočili, získali tak správné části kódu, které zadali do programu mBlock na PC a nahráli do CR.

Pokud vše zvládli správně, postavili CR na herní plán a hra na😸a🐁může začít😼

V hodině byl také čas na vlastní experimentování a vylepšování programu. Žáci zkoušeli například změnit CR výraz v obličeji, vydávat různé zvuky, či možnosti nasvícení.

Hodinu lze zvládnout na PC i s tablety.

Kdo si hraje, nezlobí😉I vyjmenovaná slova můžou být zábava! 😸