Přenesme se do roku 2030 . . . Scottieho vesmírná loď se po nehodě rozpadla a havarovala na naší planetě. Jen my můžeme Scottiemu pomoci najít všechny náhradní díly, aby ji mohl opravit a vrátit se domů😁

Scottie Go! Edu je vzdělávací hra, která pomůže vašim žákům rozvíjet velmi důležité dovednosti a kompetence, jako jsou analytické i logické myšlení, algoritmické uvažování, prezentace vlastních nápadů a myšlenek, účinné plánování a organizace práce, týmová spolupráce a efektivní vývoj projektů. Velmi propracované herní prostředí hráče postupně uvádí do světa programování a rozvíjí jejich informatické myšlení.

Použití gamifikace ve vzdělávání pomáhá dětem získat znalosti zábavným a zajímavým způsobem.

K aktivaci hry je nutno stáhnout do tabletu bezplatnou aplikaci, do které se poskládané bloky skenují. Občas nás skenování kamerou pozlobilo. Je třeba kameru přiblížit co nejblíže tak, aby byly kódy dobře čitelné. Lépe se osvědčilo načítání pomocí fotoaparátu než kamerou.
Technické požadavky:
V případě zařízení s operačním systémem Windows:
Windows 7/8/10, 32/64 bit, min. 2GB ram, procesor min. dvojjádrový
1.33GHz, s integrovanou zadní kamerou, např. Microsoft Surface Go.
U zařízení se systémem Android:
Android 4.1 nebo novější, min. dvojjádrový procesor 1.5GHz.
U zařízení s operačním systémem iOS:
3. iOS – minimum iOS 8, iPhone 5s, iPad 4. generace nebo novější.

První úrovně jsou snadné a žáci je lehce pochopí i bez předchozích zkušeností s programováním. Samotná hra a jednotlivá herní prostředí hráče do problematiky uvedou. Na začátku každého levelu se hráč seznámí s novými pojmy a bloky. Hra je vhodná pro děti již od 6 let.

Během třetí vyučovací hodiny se některé skupiny dostaly již ke složitějším úkolům, kde se seznámili s novými pojmy i herním prostředím na dalších kontinentech.

Hra umožňuje žákům naučit se základní programovací pojmy, jako jsou:

  • jednoduché a složité příkazy
  • parametry, smyčky
  • podmíněné příkazy
  • proměnné
  • funkce

Scottie Go! Edu je propracovaná edukační pomůcka propojující práci s kartónovými bloky s programem. Poskytuje vyučujícímu propracovanou metodiku, kompletní scénář lekcí i řešení jednotlivých úloh. Všechny úkoly umožňují žákům získat základní dovednosti potřebné k učení programovacích jazyků. Obsahuje hodiny zábavy a učení řešením výzev a úkolů, které vyžadují kreativitu, aby Scottie mohl opravit svou kosmickou loď a vrátit se domů.

Ve hře je 91 úkolů rozdělených do 10 úrovní. U školní verze hry máte přístup k databázi metodických materiálů a řešení i k řadě posterů s úkoly, které lze využít jako pracovní karty nebo k zobrazování na interaktivní tabuli během výuky.

Materiály ke stažení – Scottie Go! Gry do nauki programowania dla dzieci.

Školní verze hry Vám umožňuje instalaci na 3 zařízeních.
Obsah krabičky:
• 179 barevných kostiček pro sestavení algoritmu
• pořadač na barevné kostičky
• rozřaďovač k pořadači
• návod
• podložka pro sestavování algoritmů

Není důležité dohrát hru až do konce, ale pokusit se v daném čase pomoci Scottiemu co nejvíce 🛸👍