Blíží se Vánoce a také čas ověřit, co se žáci naučili. Společně se studenty Microsoft STC (studentské trenérské centrum) jsme jim proto připravili svět šitý na míru. Tímto jim patří velké díky nejen mé, ale také žáků, které hodina velmi bavila. A kteří si toho, že je po splnění šesti zajímavých úkolů jako „dárek“ pod stromečkem čeká závěrečné ověření znalostí z předchozích hodin vůbec nevšimli 😉

Nejprve jsme si připravený svět importovali z určené složky, kterou už bychom měli umět najít. Svět jsme si představili a něco málo řekli k tomu, co nás v něm čeká.

Pokud byste si chtěli zahrát také, můžete jej stáhnout zde: https://1drv.ms/u/s!AiV0vPzIIcFQqzJWpbB5CgvWohBa?e=lC6IV9

První čtyři úkoly se týkaly bezpečnosti na internetu, v dalších dvou jsme louskali šifry, abychom zjistili něco o jejich historii a využití.

Šifra už ze své podstaty nemůže být snadná, a tak jsem použili nápovědu a museli spojit síly s ostatními spolužáky.

Nakonec jsme tomu ale přišli na kloub.

Za každý správně splněný úkol jsme si vybrali odměnu v podobě části vánočního stromečku, který na nás na konci cesty čeká.

Po splnění posledního úkolu, kdy jsme se dozvěděli autora šifrovacího stroje Enigma, jsme si rozbalili vánoční dárek v podobě fotoaparátu, portfolia a knihy s brkem.

Proletěli jsme se kolem stromečku, vyfotili a napsali do knihy pár vánočních řádků. Pomocí Výstřižků vystřihli a uložili naši vánoční knihu.

Všechny potřebné znalosti jsme tak prokázali a mohli odejít s jedničkou a úsměvem.

Šťastné a veselé!